Hulajnoga elektryczna Motus PRO 10 Sport

Hulajnoga elektryczna Motus PRO 10 Sport 2021

5 999,00 zł Brutto
Dostawa w ciągu 24/48 godzin

Dwa silniki generujące ogromną moc, potężne tarcze hamulcowe, duże i szerokie opony, doskonała amortyzacja i szeroka kierownica. Motus PRO 10 Sport 2021 jest świetną propozycją dla osób poszukujących niezwykle komfortowych, ale przy tym stosunkowo lekkich i po złożeniu kompaktowych hulajnóg elektrycznych!

 

Raty 10 x 0%

 

Darmowa dostawa (od 200 zł)

 

14 dni na zwrot

Motus PRO 10 sport

Duża moc - duże możliwości

Motus Pro 10 Sport wyróżnia się spośród innych hulajnóg ogromną mocą wynoszącą po 1000W nominalnie na każdy silnik. Silniki są dwa, a więc łącznie generują 2kW. W szczycie wartość ta sięga aż 2600W. Takie generatory mocy umożliwiają poruszanie się z prędkością do 66 km/h (oczywiście po odblokowaniu). Co ciekawe, prędkość określoną mianem podróżnej, czyli 24 km/h uzyskamy w czasie około 2,8 sekundy od momentu pociągnięcia manetki gazu. 66 km/h na budziku pojawi się po około 20 sekundach. A więc to utwierdza nas w przekonaniu, że na brak dynamiki nie będzie można narzekać w Pro 10 Sport 2021. Doskonale!

Akumulator o pojemności 52V 18,2Ah pozwala na przejechanie na jednym ładowaniu do 65 km. Wartość ta, choć uzależniona jest od wagi użytkownika, prędkości z jaką się poruszamy i innych czynników jest imponująca. Jak łatwo zobrazować ile to jest 65 km w mieście? Jadąc ze średnią prędkością 20 km/h 65 kilometrów pokonamy w czasie 3 godziny 15 minut. Nie ma co porównywać takich dystansów na hulajnodze do dystansu pokonanego samochodem. To tak, jakby porównywać, że jadąc samochodem autostradą w godzinę pokonujemy np. 140 km, ale samolotem w tym czasie 500 km nie będzie wyczynem. Duża rozbieżność, prawda? Dlatego zasięgi hulajnóg należy rozpatrywać w kategorii hulajnóg lub co najwyżej rowerów - łatwiej będzie porównywać sobie te dane.

Hamowanie odbywa się za pomocą dwóch hamulców tarczowych - po jednym na każde koło. Zastosowanie tarczówek do takiej hulajnogi jest w gruncie rzeczy obowiązkowym elementem. Przy sprzęcie osiągającym tak ekstremalne prędkości konieczne jest zaimplementowanie na tyle mocnych hamulców, by wyhamować przed przeszkodą z prędkości nawet 66 km/h do zera. Hamulce muszą być ostre jak brzytwa, a jednocześnie przewidywalne, by wiedzieć na ile i w jakich warunkach możemy sobie pozwolić, by nie stracić kontroli nad pojazdem w trakcie nagłego wytracania prędkości. I w Motusie Pro 10 Sport 2021 właśnie takie są!

Wahaczowy superkomfort

Motus Pro 10 Sport zawieszony jest na wahaczach. Sprężynowa amortyzacja sprawia, że jazda po nierównościach może stać się nawet super przyjemna. Uczucie, jakby poruszać się na chmurce, niczym Muminki. Skutecznie tłumią drgania, odpowiednio przekazują moc na opony generując docisk do asfaltu, a co za tym idzie, podczas przyspieszania hulajnoga sama dociska się do podłoża i zwiększa efektywność przyspieszenia.

Opony w rozmiarze 10 cali sprawiają, że wszelkie małe nierówności są przez nie zwyczajnie w świecie pochłaniane. Większe opony, to również więcej gumy na nich, a więc mniejsze prawdopodobieństwo przebicia. Rynek części zamiennych jest obecnie tak skonstruowany, że rozmiar ten posiada wiele różnych wariantów, np. 10x2,0 (stosunkowo wąska opona), 10x2,25 (trochę szersza), 10x2,5 (średniej szerokości), 10x2,7 (szeroka), 10x3,0 (super szeroka). Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Im szersza opona, tym lepsza trakcja, większa powierzchnia styku i wygodniejsza jazda. Im węższa opona, tym łatwiej jest nią operować w mieście, ale na dłuższych trasach nie będzie tak komfortowa, jak ta szersza. Ogólnie wyjaśnienie tych różnic to materiał na poradnik do naszego bloga, gdyż każdy rozmiar nadaje się do czegoś innego i ma swoje wady i zalety. 

Kąt natarcia przedniego koła oraz odpowiednie pochylenie przedniej kolumny kierownicy względem użytkownika sprawia, że jazda tą hulajnogą jest ultra bezpieczna. Miejskie hulajnogi mają kolumnę kierownicy ustaloną prawie, albo dokładnie prostopadle do jezdni tworząc między kolumną a asfaltem kąt prosty. Hulajnogi sportowe, w tym Motus Pro 10 Sport kąt ten mają mocno zmodyfikowany. Jesteśmy odsunięci od przodu pojazdu, potencjalny wjazd w głęboką wyrwę nie powinien spowodować przelecenia użytkownika przez kierownicę, a uginanie się przedniego zawieszenia podczas hamowania nie będzie problematyczne - zostaje zachowana pozycja jazdy, nie będzie uczucia głębokiego nurkowania. Dlatego tak ważne jest, by hulajnoga posiadała nie tylko ogromną moc i dużą baterię, ale by również ktoś na etapie szkicowania przemyślał takie aspekty, o których za dużo się nie mówi, czyli odpowiednie kąty i długości choćby ramion wahacza. W Motusie się postarali, odrobili pracę domową na 6 z plusem!

Motus PRO 10 sport
Motus pro 10 sport 2

Kompaktowość do transportu

Składane rączki kierownicy, wygodny zaczep w postaci haka zamontowany w podeście oraz składana kolumna kierownicy. Wszystkie te cechy sprawiają, że w razie potrzeby Motus Pro 10 Sport stanie się kompaktowym bagażem, który bez trudu zmieści się do bagażnika w samochodzie lub na tylne siedzenia, ale również do tramwaju, pociągu lub autobusu. Zaczep w postaci haka umożliwia zakotwiczenie kierownicy o podest, a co za tym idzie jedną ręką będziemy w stanie podnieść hulajnogę i wnieść ją nawet i na trzecie lub czwarte piętro po schodach. Stosunkowo niska waga wynosząca 29 kg choć na pozór wydaje się ogromna porównując ją choćby do wagi Xiaomi M365 lub innych ultralekkich hulajnóg, to mając na uwadze fakt, że na co dzień poruszamy się w ultra komfortowy sposób, 29 kg wnoszone po schodach przestaje mieć znaczenie. 

Motus PRO 10 sport

Dane techniczne

Motus
5901821995474
2 Przedmioty
Moc silnika (W)
Nominalna 2x1000W (2x1300W w szczycie)
Maksymalna prędkość (km/h)
20 km/h (po odblokowaniu do 66 km/h)
Pojemność akumulatora (Ah)
52V 18,2Ah
Maksymalny zasięg (km)
do 65 km
Waga
29 kg
Czas ładowania
około 9-10 h
Dopuszczalne obciążenie (kg)
150 kg
Amortyzacja rodzaj
Sprężynowa
Hamulce
Tarczowe linkowe P+T
Oświetlenie
Tak, w podeście z przodu i z tyłu + po bokach paski LED
Rozmiar kół (1)
10 cali
Rodzaj opon
pompowane z przodu i z tyłu
Wymiary
Rozłożona: wysokość od podłoża do szczytu 127 cm. Długość 128 cm.
Wysokość po złożeniu: 53 cm
Podest
Obszar roboczy: 490 x 240 mm
Rodzaj kierownicy
Składane rączki kierownicy, bez regulacji wysokości kolumny
Kategoria
Hulajnoga Elektryczna
Gwarancja
24 miesiące (szczegóły w karcie gwarancyjnej)
Dostosowanie do ustawy
Spełnia normy - można poruszać się w miejscach publicznych

Opinie

Sprawdź również

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Log in instead Lub Reset password