Ustawienia liczników LT-01

W: Ustawienia fabryczne, kompendium wiedzy, porady i wskazówki Włącz: Comment: 0 Hit: 53

Manetki LT-01 od wielu lat wykorzystywane są w takich modelach hulajnóg elektrycznych, jak Kaabo Mantis 10 48V 13Ah , Kaabo Mantis 10 48V 18,2Ah, Kaabo Mantis 8 Lite, Kaabo Mantis 8 UP, Kaabo Skywalker 10S+ oraz wielu innych hulajnogach elektrycznych.
Przystosowany do akumulatorów do 60V/48V. Niekompatybilny z 72V. Wtyczka 6 pinowa.

Ustawienia wewnętrzne nie są trudne do zmiany, a sam licznik niezwykle łatwo współpracuje z użytkownikiem. Z uwagi na różne partie tych liczników, kod do nich mógł się różnić. W starszych wersjach mogła to być kombinacja 9221, a w nowych 1500.

Aby wejść w ustawienia manetki:
1. Należy przetrzymać przez 2-3 sekundy przycisk POWER oraz przycisk MODE jednocześnie (na wyświetlaczu powinien pojawić się symbol SO)
2. Aby wpisać kod, należy przyciskiem MODE wybrać cyfrę, a przyciskiem POWER przejść do kolejnej.
3. Po wpisaniu odpowiedniego kodu zatwierdzamy go przytrzymując przycisk POWER przez około sekundę.
4. I voilà! Mamy dostęp do ustawień, które poniżej objaśniamy.

P0 — Rozmiar kół, czyli średnica koła w calach (10, jeśli koła 10 calowe itp.)
P1 — Wartość minimalnego napięcia, przy którym hulajnoga się wyłączy (przy 48V akumulatorze jest to najczęściej 43V, 52V- 47 oraz 60V- 54)
P2 — Ilość magnesów w silniku – nie zmieniać (jeśli zmienimy, lepiej poszukać wartości w instrukcji obsługi danego pojazdu - ustawienia w zależności od pojazdu mogą się różnić)
P3 — Sygnał ostrzegawczy, który będzie emitował dźwięk po przekroczeniu danej wartości prędkości (jak ustawimy 20, to jadąc 20km/h będziemy o tym słyszeli)
P4 — Jednostka odległości i prędkości (0: km km/h,  1: mile mile/h)
P5 — Start od 0 km/h – Startować od zera lub startować z odepchnięcia się (0- start od 0 km/h. 1- start od odepchnięcia)
P6 — Tempomat. Włącza lub wyłącza tempomat. Jeśli włączony, to po około 6 sekundach się uruchamia. (0-wyłączony, 1- włączony)
P7 — Poziom przyspieszenia – Ustawia jak gwałtownie hulajnoga ma przyspieszać. (0- wolny i spokojny start,  1- mocne i szybkie przyspieszenie)
P8 — Hamulec elektromagnetyczny (0- wyłączony, 1-włączony). Polecamy wyłączyć z uwagi na lepsze "wyczucie" hamulca i momentu jego uruchomienia po naciśnięciu klamki.
P9 — Ogranicznik prędkości (30- 30% wartości maksymalnej, 100- 100%, czyli "ile fabryka dała"). Jeśli hulajnoga rozpędza się do 40 km/h według danych technicznych i ustawimy 50%- wówczas nie powinna przekraczać prędkości wynoszącej 20 km/h.
PA — Kasowanie ODO, czyli dystansu całkowitego. (coś jak cofanie liczników w samochodach, tylko w legalny sposób)
PB — Ustawienie czasu do automatycznego wyłączenia się hulajnogi w trakcie bezczynności (10- 10 minut, 5- 5 minut itp.)
PC — Podświetlenie wyświetlacza (1- najciemniejszy tryb, 3- najjaśniejszy)

Mamy nadzieję, że nasz poradnik przyczynił się do odpowiedniego ustawienia hulajnogi według preferencji użytkownika. Pamiętaj, że wszelkie zmiany wykonujesz na własną odpowiedzialność! Jeśli nie jesteś czegoś pewien, skorzystaj z instrukcji obsługi danego modelu hulajnogi. 

Komentarz

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Log in instead Lub Reset password