Rodzina Mantisów, czyli dla każdego coś dobrego!

W: Hulajnogi Włącz: Comment: 0 Hit: 228
photo1

Poznaj rodzinę Mantisów!

Mantis to jeden model hulajnogi elektrycznej od Kaabo, ale wiele różnych wcieleń! Ogromny rozstrzał w przedziale cenowym, różne zastosowania, różne preferencje użytkowników oraz różnorodność kolorystyczna, mocowa i pojemnościowa. Z serii Mantis wyróżnić można takie modele jak Mantis 8 Lite, Mantis 8 UP, Mantis 8 PLUS, Mantis 8 Origin, Mantis 10, Mantis GT. Kombinacje pojedynczych silników i podwójnych, napięcia oscylujące od 48V do 60V, zasięgi w przedziale od 40 do nawet 100 km na jednym ładowaniu! Seria Mantis jest na tyle popularna, że na różnych forach internetowych krążą o niej legendy. Przyjęło się, że synonimem najwyższego komfortu jazdy i uczucia "płynięcia" nawet po nierównym terenie jest MANTIS! Odpowiednio szerokie podesty i kierownice, świetnie dobrana wysokość kolumny do długości hulajnogi pozwalają na dostosowanie sprzętu dla użytkowników o wzroście nawet 150 cm, ale również dla tych, którzy poszczycić mogą się wzrostem nawet 200 cm! Potrzebujesz niezwykle mocnej hulajnogi elektrycznej? Mantis GT będzie dla Ciebie odpowiednią propozycją! A może wolisz spokojną, dostojną jazdę bez zbędnego szarpania podczas ruszania z miejsca i nie oczekujesz od hulajnogi by była demonem prędkości? Zdecydowanie warto rozważyć opcję Mantisa 8 lub Mantisa 10. Tak jak już pisaliśmy. Każdy w tej gamie znajdzie coś dla siebie!

Weź także udział w konkursie 500+, dzięki któremu możesz wygrać 6000 zł. Jego zasady są wyjaśnione w regulaminie, który znajdziesz tutaj. W skrócie – należy dokonać zakupu hulajnogi (internetowo lub stacjonarnie), na naszej grupie Facebookowej Elektryczne hulajnogi i skutery dodać recenzję z #poznajrodzinęmantisów oraz zachować dowód zakupu. Twórca najciekawszej recenzji zostanie zwycięzcą!

Mantis 8 Lite/UP/Plus

Dla kogo przeznaczone są modele z kołami w rozmiarze 8 cali? Rzec można by było, że dla wszystkich. I w gruncie rzeczy tak właśnie jest! Wszechstronnie uzdolnione, kompaktowe, niektóre z pazurem, inne wolniejsze. Większe akumulatory, mniejsze, większe zasięgi lub mniejsze. Do wyboru, do koloru! A i ważna cecha! Mantisy w wersji 8 calowej posiadają wbudowane kierunkowskazy z przodu i z tyłu. Mała rzecz, a tak bardzo poprawiająca nasze bezpieczeństwo...

Mantis 8 Lite dzięki niskiej wadze i stosunkowo niskiej cenie jest idealną propozycją dla początkujących użytkowników hulajnóg elektrycznych. Cechą szczególną tego modelu są hamulce tarczowe linkowe - czyli tanie, ale skuteczne rozwiązanie pozwalające na zachowanie niskiej ceny sprzętu.

Mantis 8 UP ma zamontowane hamulce pół-hydrauliczne oraz dwa silniki po 500W każdy. Pomimo dwóch silników hulajnoga zachowuje się przewidywalnie, ma łagodne usposobienie. Przeznaczona jest dla początkujących, jak i dla średnio zaawansowanych użytkowników. Akumulator 48V 18,2 Ah pozwala na przejechanie aż do 60 km na jednym ładowaniu!

Mantis 8 PLUS to dwusilnikowa hulajnoga o mocy łącznej w szczycie wynoszącej aż 2910W! Jeden silnik nominalnie generuje 800W, co przekłada się na prędkość maksymalną wynoszącą do 50 km/h. Akumulator 52V 24.5Ah pozwala przejechać aż do 60 km na jednym ładowaniu. Atutem z pewnością będzie system hamulców tarczowych w pełni hydraulicznych pozwalających wyhamować hulajnogę niezwykle skutecznie i szybko przed przeszkodą! 

photo2
photo3

Mantis 10

Mantisy na 10 calowych kołach odznaczają się wysoko zawieszonym nad ziemią podestem i świetną amortyzacją. Z uwagi na to, że opony wzrosły o 2 cale w porównaniu do serii Mantis 8 opony takie lepiej wybierają nierówności, pozwalają na przejeżdżanie po jeszcze większych nierównościach i są bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Mantisy 10 odnajdują się w miejskim zgiełku, ale i w terenie radzą sobie na prawdę przyzwoicie. Z pewnością typowo off-roadowymi hulajnogami Mantisy nigdy nie były i prawdopodobnie nie będą (do tego służą hulajnogi z serii Wolf Warrior), jednakże jazda po leśnych ścieżkach i łąkach nie stanowi problemu dla tego rodzaju sprzętu. 

Tarczowe hamulce z przodu i z tyłu gwarantują odpowiednią moc hamowania, by w kryzysowych sytuacjach uniknąć zderzenia z przeszkodą. Takie rozwiązanie jest o wiele bardziej skuteczne od hamulców bębnowych i elektromagnetycznych. Co prawda rozwiązanie tarczowe wymaga wymiany co najmniej co sezon klocków hamulcowych i raz na dwa lub trzy sezony tarcz hamulcowych, jednakże czym jest wydatek rzędu 100 zł w porównaniu do bezpiecznego przemierzania setek lub tysięcy kilometrów. 

Mantisy 10 można spotkać w dwóch konfiguracjach technicznych. Wersja 48V 13Ah pozwalająca na przejechanie do 45 km na jednym ładowaniu oraz wersja 48V 18,2Ah oferująca dystans maksymalny na poziomie 60 km. Niezmienną wartością w przypadku tych dwóch modeli jest jeden silnik umiejscowiony z tyłu, generujący moc 800W nominalnie i 1350W w szczycie i umożliwiający jazdę z prędkością do 50 km/h! Oświetlenie LED pod podestem oraz pozycyjne lampki z przodu i z tyłu zapewniają bardzo dobrą widoczność użytkownika hulajnogi po zmroku, dzięki czemu jazda będzie o wiele bezpieczniejsza nawet w trudnych warunkach pogodowych. 

Mantis GT

Lubisz szybkie, lekkie i zwinne hulajnogi elektryczne? A może szukasz dodatkowo komfortu w takim połączeniu? Niewiele hulajnóg dostępnych na rynku jest w stanie sprawnie połączyć dużą moc, duży zasięg, niską wagę i rewelacyjną amortyzację w jednym modelu. Mantis GT występujący w wersji 60V 24,5Ah jest najbardziej ekstremalną hulajnogą z całej rodziny Kaabo Mantis. Ale hulajnoga ta posiada jeszcze swojego mniejszego brata 60V 18,2Ah. Pierwsza (pojemniejsza) opcja pozwala na przejechanie aż do 100 km na jednym ładowaniu. Druga (18,2Ah) do 75 km! Żeby dokładnie zobrazować ile to jest 100 km w świecie hulajnóg elektrycznych wystarczy przypomnieć, że poruszając się ze średnią prędkością 20 km/h, co w dużych miastach, gdzie zarówno zapełnione chodniki, jak i wszechobecne skrzyżowania nas spowalniają będziemy musieli poświęcić aż 5h na jazdę bez przerwy! Sporo, prawda?

Każdy model z serii GT wyposażony jest w tarczowe hamulce hydrauliczne z przodu i z tyłu pojazdu. Są one niezwykle czułe, precyzyjne i skuteczne, by w sytuacjach kryzysowych uratować lub zmniejszyć skutki potencjalnego wypadku. Najbardziej ekstremalne modele muszą się również szczycić wysoką mocą. Ta oczywiście nie jest mała! Każdy silnik generuje nominalnie po 1000W, a w szczycie pozwalają na wykrzesanie z siebie łącznie aż 3,6 kW! Przy obciążeniu 100 kg mocne dodanie gazu przy prędkości 20 km/h skutkuje zerwaniem przyczepności przez przednią oś. Ekstremalne doznania!

photo4

Linki do ofert:

Kaabo Mantis 8 Litehttps://domiasta.pl/hulajnogi-elektryczne/577-kaabo-mantis-8-lite-48v-182ah-800w.html 

Kaabo Mantis 10 48V 13Ahhttps://domiasta.pl/hulajnogi-elektryczne/55-300-kaabo-mantis.html#/29-kolor-czerwony

Kaabo Mantis 10 48V 18,2Ahhttps://domiasta.pl/hulajnogi-elektryczne/572-313-kaabo-mantis-48v-182ah.html#/29-kolor-czerwony

Kaabo Mantis 8 UPhttps://domiasta.pl/hulajnogi-elektryczne/578-312-kaabo-mantis-8-up-48v-182ah-2x500w-.html#/5-kolor-czarny

Kaabo Mantis 8 PLUShttps://domiasta.pl/hulajnogi-elektryczne/579-kaabo-mantis-8-plus-52v-245ah-2x800w.html

Kaabo Mantis GT 24,5Ahhttps://domiasta.pl/hulajnogi-elektryczne/54-kaabo-mantis-gt-245ah.html

Komentarz

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Log in instead Lub Reset password