Micro Sprite. Prawdopodobnie najbardziej uniwersalna hulajnoga klasyczna na świecie!

W: Hulajnogi Włącz: Comment: 0 Hit: 353
Sprite

Micro Sprite - mała hulajnoga z wielką duszą! Ale skąd ten fenomen?

Jazda hulajnogą klasyczną w większości przypadków jeszcze kilka lat temu przywodziła na myśl okres dzieciństwa, beztroski, przemierzania kilometrów na hulajnodze, która nierzadko była prezentem na święta lub urodziny. Darzona sympatią i sentymentem dla wielu już teraz dorosłych osób jest niedoścignionym i ulatniającym się marzeniem. Czemu niedoścignionym? Spotkaliśmy się wielokrotnie ze stwierdzeniem, że w pewnym wieku już nie wypada wracać do takich czynności jak jazda na hulajnodze, puszczanie latawców lub zabawa klockami. Na szczęście z roku na rok postrzeganie różnych rzeczy przez społeczeństwo się zmienia, ludzie stają się bardziej tolerancyjni, nie patrzą się na innych, chcą czerpać radość z życia. Zabawa klockami LEGO przez osoby dorosłe, a nawet w podeszłym wieku nie jest już czymś wstydliwym, co jeszcze jakiś czas temu mogło być odbierane jako przejaw kryzysu wieku średniego lub braku powagi i taktu u człowieka. Puszczanie latawców? W ostateczności tylko w towarzystwie najmłodszych członków rodziny! To może chociaż przejażdżka hulajnogą klasyczną lub zamontowanie świecących wentylków w rowerze? Oj nie! Wstyd, dorośnij, usiądź przed telewizorem i pozwól sobie zestarzeć się na kanapie, przypominając sobie pod koniec życia, że było ono niezwykle nudne i monotonne.

I choć Micro z całą pewnością nie było prekursorem i pionierem pod względem produkcji hulajnóg klasycznych, to jednak odpowiednie nakłady środków pieniężnych na rozwój technologii, dopracowanie utartych schematów oraz zainwestowanie w marketing i odpowiedni target ze swoimi produktami poskutkował tym, że w dniu dzisiejszym Micro Mobility to jeden z największych producentów hulajnóg klasycznych. Micro ze swoim modelem idealnie wpasowało się w okres, kiedy społeczności w różnych państwach zaczęły uświadamiać sobie, że zamienienie wyrażeń w stylu "w pewnym wieku nie wypada" na "chętnie spróbuję, co mi szkodzi?" stało się co raz bardziej powszechne. Wiek to tylko liczba, o czym przekonało się bardzo dużo osób na całym świecie. Życie jest tylko jedno i jeśli chcesz je we właściwy dla siebie sposób spożytkować, to dlaczego należałoby się słuchać innych, postronnych osób? W Polsce sytuacja miała się trochę inaczej, gdyż jeszcze stosunkowo niedawno był okres, w którym na sklepowych półkach można było spotkać jedynie kurz lub ocet, a o hulajnogach i innych przedmiotach niezwykle popularnych na zachodzie polskie dzieci mogły jedynie marzyć. Okres, w którym środki były, ale nie było produktów, które za te środki można byłoby kupić. Stąd też od początku lat 2000 rozpoczął się boom na zachodnie produkty. Moda na latawce, ringo, badminton, klocki LEGO, gokarty, trampoliny, quady i oczywiście hulajnogi klasyczne i elektryczne niezwykle szybko zawitała do polskich włości. 

Posiadając pracę, możliwość samodzielnego gospodarowania budżetem, będąc niezależnym finansowo mamy możliwość zakupu czegoś, co w dzieciństwie mogło być finansowo nieosiągalne dla nas lub naszych krewnych. Jeśli w dzieciństwie pragnęliśmy dostać na gwiazdkę ogromny zestaw klocków, ale nigdy się to nie wydarzyło, to czy zakupienie go teraz nie da nam chociażby odrobiny satysfakcji z obecnego stanu rzeczy? Czy zawsze marząc o hulajnodze nie będziemy prędzej czy później chcieli tego marzenia spełnić? Wraz z rozwojem technologii wiele wcześniej nieosiągalnych produktów, zarezerwowanych wyłącznie dla elity, teraz jest dostępnych do kupienia nawet bez narażania się na spory uszczerbek w budżecie. 

Doskonały środek transportu, ale i sposób wyrażenia siebie!

Prawdopodobnie powodem dlaczego Sprite jest jedną z najczęściej kupowanych hulajnóg klasycznych na świecie jest to, że marka Micro zasłynęła z niezwykle dobrej jakości wykonania swoich sprzętów i tworzeniem ich na lata. Kupując hulajnogę dla dziecka, mamy pewność, że gdy znudzi mu się taki środek transportu, będziemy mogli przejąć inicjatywę i samodzielnie z niego korzystać. Szeroka gama kolorystyczna zachęca najmłodszych do wybrania dla siebie tego odpowiedniego koloru, a niezrównana jakość wykonania przyciąga osoby dorosłe. Hulajnogi klasyczne na kołach 200 mm ważą sporo, sporo również zajmują miejsca. Z pewnością są wygodniejsze od hulajnóg z kołami 120 mm, jednakże często ważniejsza od wygody w mieście jest mobilność i kompaktowe wymiary. Niezwykle filigranowa, po złożeniu pozwala na schowanie jej nawet do szafy lub postawienia koło biurka. Micro Sprite zmieści się nawet do torby na siłownię, w której nosimy ubrania i napoje. Waga na poziomie 2,85 kg to wartość tak niska, jakbyśmy nieśli w ręce niecałe dwie butelki wody 1,5L. Składane rączki kierownicy, regulowana wysokość kierownicy i składana kolumna kierownicy zmniejszą wielokrotnie hulajnogę w stosunku do wymiarów, gdy jest ona całkowicie rozłożona!

Sprite1
Sprite

Jest wspaniała!

Regulowana wysokość kierownicy pozwala na dostosowanie jej dla dzieci w wieku 5 lat, ale również dla osób dorosłych o wzroście nawet 180 cm! Nie będzie to na pewno najwygodniejsza hulajnoga klasyczna dla wysokich osób, jednakże z pewnością będzie to jedno z najszybszych sposobów na przemieszczanie się w mieście za pomocą siły własnych mięśni. W tym przypadku nie oczekujemy od hulajnogi, że w komfortowy sposób pozwoli nam przemieścić się na odległość 10 km lub z jednego krańca miasta na drugi. Taka hulajnoga świetnie spisuje się, by dojechać do tramwaju lub autobusu, aby przejechać krótki dystans szybko i sprawnie. Ma jednak też być hulajnogą, która po skończonym czasie "służbowym" dostarczy wiele radości ze zwykłego użytkowania. Jakby na to nie patrzeć, odkąd wynaleziono koło, jesteśmy od niego uzależnieni na różnych płaszczyznach. Stąd pomysł firmy Micro, by w modelu Sprite na przestrzeni lat dodawać i zmieniać wersje kolorystyczne. Co roku pojawiają się nowe edycje limitowane, zachęcające ciekawym kolorem, wzorem na podeście lub dobraniem różnych odcieni elementów tworzących hulajnogę.

Podest, choć nie jest największych rozmiarów, pozwala na swobodne umieszczenie jednej stopy osoby dorosłej oraz dwóch stóp dziecięcych. Udźwig do 100 kg w większości przypadków będzie w zupełności wystarczający. Choć w żaden sposób nie chcielibyśmy dyskredytować osób o większej wadze, niestety producent określił jasno, że hulajnoga o takich wymiarach jest w stanie w bezpieczny sposób transportować maksymalnie do 100 kg. Miękkie gripy na kierownicy zapewniają dobrą przyczepność dłoni, komfortowe skręcanie kolumną kierownicy oraz nawet przy dłuższym użytkowaniu bez przerwy nie powinny tworzyć odcisków na dłoniach. 

Micro Sprite głównie właśnie za sprawą regulacji wysokości, rewelacyjnemu wykonaniu i ogromnej gamie kolorystycznej trafia w gusta zarówno osób dorosłych, ale też dzieci i młodzieży. Ponadczasowy design, prostota konstrukcji okraszona rewelacyjnym mechanizmem składania pozwala na złożenie jej do gabarytów dwóch siatek z zakupami. 

Klasyczne kolory są dostępne w wersjach: metaliczny fiolet, malinowe kwiatki, fioletowe paski, srebrna, różowa, niebieskie paski, petrol, szafirowa, czerwona czarna

Komentarz

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Log in instead Lub Reset password